https://abaflex.cz

filament pro 3D tisk

Doprava zdarma od 1.500,-
info +420 730 19 25 25
po-pá 08:00 - 16:00

O NÁS

Cesta k filamentům pro 3D tisk

V tomto článku se dočtete něco o mně, také jak vznikla prvotní myšlenka vlastního stroje na 3D filament. Dále se dozvíte o rekonstrukci výrobních prostor a výrobě filamentu od prvního vzorku.

Můj příběh | O mě

Pavel Suchánek, majitel ABAFLEX

Jmenuji se Pavel Suchánek a téměř celý svůj profesní život jsem se zabýval zpracováním plastů.

Již první zaměstnání po škole v roce 2005 se velmi intenzivně plastů týkalo, ale to jsem netušil, že mě budou plasty a jejich zpracování provázet už navždy. Vypracoval jsem se z řadového zaměstnance až do vysokých manažerských pozic a znalost problematiky této výroby mi vždycky pomáhala.

Mohl jsem se po celou dobu vzdělávat v oboru a myslím, že o plastech toho vím opravdu hodně.

Můj příběh | Buduji stroj pro výrobu 3D filamentu

výroba filamentu výroba filamentu výroba filamentu

Na podzim roku 2020, v době covidu, jsem řešil se svým známým jeho problémy s 3D tiskem, především s kvalitou různých filamentů. Řešení bylo jednoduché – z laciného filamentu, který nemá všechny parametry kvality, skvělý výtisk neuděláte.

A tehdy to vzniklo – řekl jsem si: Budu vyrábět skvělou českou strunu! Po tolika letech v korporátu jsem toužil změnit svůj dosavadní pracovní život, což uvítala i moje manželka Lenka.

Rok jsem ve svém volnu intenzivně kreslil vlastní stroj, abych ho byl schopný 100% ovládat. Věděl jsem, co všechno musí umět. Nechal jsem si některé díly vyrobit podle mých nákresů a zbytek už jsme montovali s mým kolegou Jirkou, se kterým jsme se potkali v jednom z bývalých zaměstnání.

Pronajali jsme si výrobní prostory v Jihlavě, kde žiji, ty jsme nákladně zrekonstruovali a začali skládat stroj. Nebylo to vždy jednoduché, něco jsme museli vyvíjet, zkoušet a upravovat několikrát za sebou. Jsem detailista, vše muselo být přesné a dokonalé. 3D tiskárna nám vývoj stroje významně usnadnila, ani nespočítám, kolik prototypů jsem vytiskl.

Od podzimu roku 2021, kdy jsem definitivně skončil v korporátu, jsem zaměstnal sebe a kolegu Jirku v naší firmě a stroji jsme věnovali veškerý náš čas, vlastně až dodnes.

Vzniklo z něj velké monstrum, které je plně automatizované, robotizované, vše jede přes počítače. Jsem velmi spokojený s jeho kapacitou, ale pokud by bylo potřeba, jsem schopný postavit i stroje další.

Náš příběh | Jak jsme rekonstruovali výrobní halu pro výrobu filamentu pro 3D tisk

ABAFLEX_původní stav ABAFLEX_původní stav_2

ABAFLEX_zaplátování děr v podlaze ABAFLEX_nová podlaha ABAFLEX_nová podlaha finále ABAFLEX_omítky

ABAFLEX_stropy ABAFLEX_stropy_izolace ABAFLEX_osvětlení

Náš příběh | Jak vyrábíme filament pro 3D tisk

V létě 2022 jsme vyrobili první filament a začalo se testovat, znovu upravovat, zlepšovat, atd. Opět bylo nejdůležitější, aby byla 3D struna dokonalá. Tento vývoj však nekončí, protože jsme schopni si výrobní linku sami upravovat a regulovat, nepotřebujeme servisní firmy.

Zvolili jsme si i komplexní informační systém, který je napojený na náš eshop a vše probíhá automaticky. I zde se muselo testovat, ale konečně přišel 9. srpen 2023 a my jsme mohli spustit náš eshop www.abaflex.cz.

Začali jsme s prodejem PLA, PETG bude následovat vzápětí a chceme dále pokračovat s výrobou dalších druhů plastů.

Vyrábíme strunu pro 3D tiskárny ze super kvalitního granulátu, kam přidáváme ty nejkvalitnější pigmenty. Tím nejpřesnějším technologickým postupem, aby náš filament byl dokonalý.

PLA černá papírové cívky ABAFLEX

Taky Vám ji kvalitně navíjíme na naše papírové, tudíž ekologické cívky. Zavakuujeme, vložíme do krabičky a co nejdříve odesíláme.

Koukáme se na vše jinak, máme rádi kvalitu, přesnost, dané parametry a děláme na tom, aby naše struna byla skvělá a Vy jste se stali našimi stálými zákazníky. Zákazníky české firmy, bez jakéhokoliv cizího kapitálu, kupující české velmi kvalitní zboží. A za to Vám děkujeme.

Nyní už jsme tým, výrobu neustále zkvalitňujeme a věříme, že našemu filamentu dáte důvěru, stanete se našimi věrnými zákazníky a budete naše výrobky značky ABAFLEX kupovat.


AbaFlex
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.